Sobota   11. 3. 2017

od 15,00 hodin

na Malém sále v 1. patře             

 

 

DOTEKY KONCŮ SVĚTA  -  Ing. Oldřich Bubák, MBA

 

       

 

Manažer, český cestovatel, fotograf, spisovatel, hudebník, polárník a dobrodruh

Zakladatel projektu „ Z PÓLU NA PÓL“

po absolvování Fakulty strojního inženýrství Českého vysokého učení technickéhoPraze prošel řadou profesí: konstruktér, vývojový pracovník, profesionální hudebník, učitel, fotograf, ředitel cestovní kanceláře, ředitel filharmonie, tlumočník, překladatel, obchodní manažer a profesionální průvodce (od nepálské ´Královské himálajské trekkingové společnosti´ obdržel statut profesionálního „tour leadra“ pro Himálaj, Nepál, Tibet, Sikkim, Bhútán atd.). Dále je členem Asociace profesionálních fotografů České republiky a patří mezi významné členy „Českého klubu cestovatelů´. ŽijePardubicích.

průběhu několika desítek let navštívil 170 států. za sebou mimořádné výkonyextrémních oblastech Arktidy a Antarktidy i řadu úspěšných výprav a mezinárodních expedicrámci ojedinělého projektu „ Z PÓLU NA PÓL“, jehož je zakladatelem:

North Pole Light Expedition (1996), South Pole Milenium Expedition (1999)

(Pozn. je prvním Čechem, který došel na severní a jižní pól v naší historii pěšky na lyžích)

Ve známost vešel svou přednáškovou, fotografickou, publikační i v poslední době filmovou činností. Publikuje v českých i zahraničních časopisech, spolupracuje především s Českým rozhlasem a Českou televizí.

Jeho prvním a již vyprodaným dílem je výpravná kniha „Doteky konců světa“ (Bubák, 2004), v níž pozval čtenáře na vzrušující a poutavou výpravu do majestátních oblastí nedaleko pólů, do Arktidy a Antarktidy, do panství fascinujících superlativů a protikladů. Druhá kniha „Království Lo/ Mustang – zapomenuté tibetské království“ (Knižní klub, 2005) má s tou první knihou jeden společný jmenovatel: je to nedotčená, člověkem zatím ještě nedestruovaná část světa.  V rámci projektu ´Z pólu na pól´vydal DVD „Cesta - journey“ (Bubák, 2014), které je po obsahové i formální stránce ojedinělý projekt, spojující film s živě provedenou hudbou na pomezí žánrů.

Jeho láska k Nepálu vykrystalizovala do založení „Česko-nepálské společnosti “DANEBAD“ (2000) se zaměřením na pomoc nepálskému školství, rozdělené do dvou částí:

a) nákup potřebného výukového materiálu

b) „Kmotrovství“ nepálských a tibetských studentů

V poslední době se více zaměřuje na duchovní vývoj člověka, naší planety i celého lidstva. Klade si hlubší otázky po smyslu lidské existence a snaží se na ně odpovídat elegantní a komprimovanou zkratkou, velmi spřízněnou s poezií. Důkazem jsou i další jeho knihy: „Ve stínu Everestu – růženec emocí dobrodruha“ (Metafora, 2006), „Můj anděl strážný musí být asi dost unavený“ (Metafora, 2007) , „Thu Dže Čche“ (Bubák, 2009) , „Ting Tangl“ (Bubák, 2011) a připravované publikace:„Mandala a kámen“ „…i duše zamrzá“, „Nenechávej zapadnout svou hvězdu“, „Amundsenova cesta“

Sbírka Probudil jsem spící kundaliní“, nový růženec emocí dobrodruha, je volným pokračováním sbírek „Ve stínu Everestu“ a „Tingltangl“. Autor pokračuje v provázení svých čtenářů krok za krokem stezkami, kterými se ubírá jeho duch, a přibírá je k účasti na svém putování za pravdou a smyslem života. Stále je věrný směru, namířenému do sebe sama, do své duše, své podstaty a na to navazující zkoumání přírody, světa a lidí a vztahů mezi nimi.

Věří, že pochopení souvislostí a touha po harmonii pomáhá snáze pronikat do tajů vztahových komplikací a šířit nejen pozitivní myšlení kolem sebe, ale především lásku.

Stejně jako předešlé sbírky, i u této se dá říci, že se blíží k archetypu žánru umělecky snad nejrafinovanějšího druhu básnické tvorby, který se pohybuje na hranici poezie, filozofie, intelektuálního vtipu, bonmotu či zhuštěné anekdoty. Autor říká, že to není tak dávno, kdy se prodral vírem své ctižádosti a otevřely se mu brány ´blouznění´ o zázraku poetické prózy, bez rytmu i bez rýmu, ohebné a pružné tak, aby se přizpůsobila lyrickým záchvěvům duše, čeření snů a proběhlých interakcí i zvratům vědomí.

Veletrh 2017

Místo konání: Kongresové centrum ALDIS
                   Termín konání: 10. - 11. 3. 2017

 

 

Infotour leták ke stažení

 
 

Kontakt

Kongresové centrum Aldis
Eliščino nábřeží 375
500 03 Hradec Králové
E-mail: mancova@aldis.cz
Tel.: +420 495 052 207, +420 602 460 681